İzmir Çıkışlı Kamusen Özel Büyük Balkan Turu

İZMİR KAMU-SEN BALKAN TURU

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatakİki Yetişkin Yanında
  1. Çocuk
  Taksitler
  15.06.2024Müsait400,00 €600,00 €400,00 €0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 12 Yaş 400,00 €
  Taksitler »
  31.07.2024Müsait400,00 €600,00 €400,00 €0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 12 Yaş 400,00 €
  Taksitler »
  30.08.2024Müsait400,00 €600,00 €400,00 €0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 12 Yaş 400,00 €
  Taksitler »
  27.09.2024Müsait400,00 €600,00 €400,00 €0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 12 Yaş 400,00 €
  Taksitler »
  09.11.2024Müsait400,00 €600,00 €400,00 €0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 12 Yaş 400,00 €
  Taksitler »
 • İZMİR ÇIKIŞLI BÜYÜK BALKAN TURU

  Balkan Ülkeleri Süper Program

  BÜYÜK BALKAN TURU 

  BALKAN COĞRAFYASINDA 9 ÜLKE GEZİSİ 

  YUNANİSTAN - KUZEY MAKEDONYA - KOSOVA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN – BULGARİSTAN

  BÖLGENİN SEÇKİN 3, 4 YILDIZLI OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE ...

  *** Blagaj (Sarı Saltuk Tekkesi) Programa Dahil !!!
  *** Kotor, Budva, Dubrovnik Gezileri Fiyata Dahil !!!
  *** Makedon Müzikleri Eşliğinde Akşam Yemekli Makedon Eğlencesi Fiyata Dahil !!!

  1.GÜN: HAREKET NOKTASI - İPSALA
  Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde İpsala’da oluyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Yunanistan’a geçiyoruz.

  2. GÜN: TÜRKİYE – KAVALA - SELANİK (YUNANİSTAN) 
  Sabah saatlerinde İpsala – Selanik yolu üzerinde yapacağımız kahvaltımızın ardından kısa bir yolculukla Kavala’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Kavala’da Mehmet Ali Paşa İmarethanesi, heykeli ve evini panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Ardından Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe cami ve görkemli su kemerleri ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Selanik’e doğru hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte ilk olarak Ulu Önder Atatürk’ün Evi’ni ziyaret ediyoruz. Devamında Bakanlık Binası, Beyaz Kule, Hamza Bey Camii ve Bedesteni, Büyük İskender Heykeli, Venizelos Heykeli ve Aristoteles Meydanı ziyaretlerimizi gerçekleştirip otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Selanik otelimizde.

  3. GÜN: SELANİK – MANASTIR – RESNE – OHRID (K.MAKEDONYA) 
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Yunanistan sınırından çıkarak, Kuzey Makedonya sınırından Manastır’a ulaşıyoruz. Atamızın askeri okulu olan Manastır Askeri İdadisi, meşhur Şirok Sokağı, İshakiye Camii, Osmanlı İkonik saat kulesi, Eleni Karinte’nin Evi, Osmanlı döneminden kalma TelgrafhanePekmez Meydanı, türkülere konu olan Manastır’ın ortasındaki havuz ve çeşme ziyaretlerimizi yapıp şehri keşfetmeniz için serbest zaman.  Ardından RESNE'ye uğrayıp Resne’li Niyazi Bey'in Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Devamında rotamız Ohrid’e ulaşıyor ve yürüyüş turumuza başlıyoruz.  Ohrid turumuz sırasınca, Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi'ni (dışarıdan) ziyaret edeceğiz. Sonrasında Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı Eski Türk KonaklarıAntik Tiyatro, Aziz Panteleimon Kilisesi'ni göreceğiz.  Dileyen misafirlerimiz, düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz.  Konaklama Ohrid`deki otelimizde.

  4. GÜN: OHRİD – ÜSKÜP (KUZEY MAKEDONYA) 
  Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Üsküp’e varışımız ile birlikte kentin taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı'nı ziyaret ediyoruz. Çarşıdaki Kuyumcular SokağıDavut Paşa Hamamı, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii ve İsa Bey Camii'yi görüyoruz. Ardından gezimiz Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han ve Taş Köprü'yü ziyaret ediyoruz ve sonrasında Üsküp Meydanı'nı geziyoruz.  Meydanda, Büyük İskender Heykeli ve Kral Samuel Heykeli'ni ardından Rahibe Teresa Evini ve Rahibe Terasa Anıtı'nı göreceğiz. Ardından Makedon müzikleri eşliğinde akşam yemekli Makedon eğlencesine katılıyoruz. Sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Üsküp otelimizde.

  5. GÜN: ÜSKÜP – PRİZREN (KOSOVA) – İŞKODRA (ARNAVUTLUK) 
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Üsküp’ten Priştine’ye doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesini göreceğiz. Türbe ziyaretimiz ardından Prizren’e ulaşıyoruz. Prizren’de vereceğimiz serbest zamanımızın ardından yürüyerek yapacağımız turda bu tarihi ve şirin kenti tanımaya başlıyoruz. Turumuzda göreceğimiz ilk eser, süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii'dir. Sonrasında Gazi Mehmet Paşa HamamıTaş Köprü ve Namazgah şehirde görülecek diğer yerlerdir. Sonrasında güzel şehir Prizren’e veda edip ardından Arnavutluk`taki son durağımız olan İşkodra`ya ulaşıyoruz. Panoramik olarak İşkodra`daki tarihi kale ve şehir surlarını görerek otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı İşkodra otelimizde. 

  6.GÜN: BUDVA – KOTOR (Karadağ) – DUBROVNİK (Hırvatistan) – MEDUGORJE 
  Sabah kahvaltısı sonrası ilk durağımız, günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan, muhteşem St.Stefan’ı oluyor. Sonrasında yolumuza devam ederek Budva’ya ulaşıyoruz.  Budva’yı panaromik olarak gördükten sonra Kotor Körfezi'nin içinde yer alan küçük ama tarihi Kotor kentine ulaşıyoruz. Kotor turumuzda; Aziz Tripun Katedrali, Aziz Nikola Kilisesi ve Saat Kulesi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında kara sınırı ile Hırvatistan ve sonrasında Dubrovnik’e ulaşıyoruz. Şehrin kule ve surlarını, Aziz Vlaho Kilisesi’ni, Knez Köşkü’nü, Gundulic Heykeli’ni ziyaret edip şehri keşfetmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından Medugorje’ye transfer oluyoruz. Konaklama Medugorje otelimizde.

  7.GÜN: MEDUGORJE – BLAGAY TEKKESİ – MOSTAR – SARAYBOSNA
  Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Blagaj’a hareket ediyoruz. Sarı Saltuk Tekkesi’ni (Alperen Tekkesi) ziyaret ediyoruz. Sonrasında Mostar’a hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saray Bosna`ya hareket ediyoruz. Bugün öğle yemeğimiz muhteşem kuzu çevirmesi. Saraybosna Mostar yolu üzerinde tarihi Jablanica kasabası yakınında bulunan kuzu çevirmesi ile tanınmış bir Restoran. Öğle yemeği molasının ardından Başkent Saraybosna’ya ulaşıyoruz. Saraybosna’da Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, Latin Köprüsü ve Eski kütüphane göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Saraybosna otelimizde.

  8. GÜN: SARAYBOSNA (BOSNA HERSEK) – BELGRAD (SIRBİSTAN) 
  Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile birlikte Belgrad şehir turumuza başlıyoruz.  Eski Saray, Bin Yıl Anıtı, Belgrad Kalesi, Kalemegdan (Kale Meydanı), Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Camii ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Belgrad otelimizde.

  9. GÜN: BELGRAD – SOFYA (BULGARİSTAN) – TÜRKİYE 
  Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından tarih şehir Belgrad’dan ayrılıp Niş yolu ile Sofya’ya ulaşıyoruz. Yapacağımız şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi ve Aya Sofya Kilisesi'ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Bulgaristan Parlamento binası, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali'ni göreceğiz. Sonrasında başbakanlık binası ve görkemli NDK Ulusal Kültür Sarayı'nı göreceğiz. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Daha sonra, Kapıkule Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Ülkemize giriş yapıyoruz. Güzel geçen bir yolculukla sabah saatlerde Şehrimize ulaşıyoruz. Bir başka KARETUR & EGE TUR organizasyonumuzda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

   


  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  * Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
  * 3*, 4* ve 5* Otellerde 7 Gece Otel Konaklama - 7 Sabah Kahvaltısı
  * Otobüste Su İkramları tur boyunca,
  * Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
  * Makedonya'da Akşam yemekli Makedon Eğlencesi 

   

  FİYATA  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  * Vize Ücreti ve Servis Ücreti Yeşil Pasaporta vize yoktur
  * Yurtdışı çıkış harcı bedeli - ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada gümrükte  ödenir )
  * Akşam Yemekleri, Öğle Yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
  * Müze, Ören, Şehir Kaleiçi ve Milli Park Giriş Ücretleri
  * Yol güzergahında molalarda alınan yiyecek ve içecekler
  * Zorunlu Seyahat Sigortası (Kişi Başı 15 Euro Zorunludur)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir'den Otobüsle
Tur Hareket Tarihleri:
15 Haziran • 31 Temmuz • 30 Ağustos • 27 Eylül • 09 Kasım

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
* 3*, 4* ve 5* Otellerde 7 Gece Otel Konaklama - 7 Sabah Kahvaltısı
* Otobüste Su İkramları tur boyunca,
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Yunanistan’de Taverna Eğlencesi / Balık, Salata, Meze Menü - ( 45 € Değerinde Hediye ) 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize Ücreti ve Servis Ücreti Yeşil Pasaporta vize yoktur
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli - ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada gümrükte  ödenir )
* Akşam Yemekleri, Öğle Yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
* Müze, Ören, Şehir Kaleiçi ve Milli Park Giriş Ücretleri
* Yol güzergahında molalarda alınan yiyecek ve içecekler
* Zorunlu Seyahat Sigortası (Kişi Başı 15 Euro Zorunludur)

Ek Bilgiler

* Herkese Selamlar;

* 2024 KAMUSEN ÖZEL DÜZENLENEN BÜYÜK BALKAN TURU İÇİN ÖN BİLGİLENDİRMELER;

* Turumuzun Tarihi : ……………………………………..2024 Büyük Balkan Turu,

* 7 Gece Konaklamalı Turumuzda 7 Akşam Konaklama ve 7 Sabah Kahvaltısı Fiyata dahildir.

* Turumuz gece yolculukları hariç dolu, dolu 8 tam gün sürmektedir.

* Selanik'te taverna gecesi ve Yemeği Fiyata dahildir. (İçecekler hariçtir)

* Zorunlu Seyahat Sigortası Tur Kapsamında Kişi Başı ( 15 Euro ) - Rehberimize Ödenir.

* Tüm Tur Boyunca Müze ve Ören Yeri girişleri Kişi Başı (Toplam 25 Euro ) - Rehberimize Ödenir,

* Yurtdışı Çıkış Harcı Kişi Başı ……..…… TL ( İlgili Bankalara ya da Gümrük Kapısında Ödenebilir)

* Balkan corafyasın da İklim biraz daha serin olduğu için akşamları üzerimize ince bir mont, rahat yürüyüş ayakkabıları, mayo (yolda verilecek kısa deniz molası için dileyen misafirlerimiz alabilirler) ve küçük bir şemsiye bulundurmanızı öneriyoruz.

* Kamusen üyeleri için düzenlediğimiz 2024 Büyük Balkan Turumuzda;
Rehberlerimiz, Otobüs ve Kaptanlarımız, Otellerimiz özenle seçilmiştir.
Tur boyunca yemek molalarımız turlarımız kalmadan önce detaylı bir şekilde misafirlerimize sunulacaktır.

ÖNEMLİ NOT ; 
Balkan Turu Yurtdışı çıkışlarında T.C. vatandaşları için – Pasaport zorunludur.
Büyük Balkan Turumuzda Yeşil Pasaporta vize gerekmez. Bordo normal pasaport için vize zorunludur.
Pasaport dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir. 

* Örneğin Anne ve Çocuk (Baba olmadan) seyahat edecekse Babadan vekalet alması gerekmektedir.

TURUMUZ İLE İLGİLİ TÜM SORULARI WhatsApp  GRUPLARIMIZDAN SORABİLİRSİNİZ.
İLGİLİ REHBERLERİMİZ, VİZE DEPARTMANLARIMIZ ve TATİL DANIŞMANLARIMIZ SİZLERE YARDIMCI OLACAKLARDIR.


Şimdiden güzel bir tur olması dileklerimizle
KARETUR – OPERASYON EKİBİ

İptal Şartları

SÖZLEŞME ŞARTLARI:
1- TARAFLAR Bir taraftan Şair Eşref Bulvarı No:22 / 104 Karaahmetoğlu İş merkezi Çankaya / KONAK / İZMİR adresinde bulunan Karetur Organizasyon Araç Kiralama Bilişim Hizmetleri TİC.LTD.ŞTİ. (kısaca ACENTA olarak anılacaktır) ile diğer taraftan, MENDERES/İZMİR Merkez/İzmir adresinde ikamet eden hizmetten faydalanacak olan kişiler (Kısaca Müşteri olarak anılacaktır) aşağıda belirtilen hususlarda tam bir anlaşmaya varmışlardır. İş bu sözleşmede yazılı olmayan hususlarda 1618 sayılı Kanun ve buna bağlı olarak çıkarılan Yönetmelikler, Tüzük Ve Genelgeler, Tebliğ ve Çizelgeler, 2634 S.K., IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon Hükümleri ile uluslararası özel ve resmi sözleşmeler tatbik olunacaktır.
A - Kayıt anında toplam tur hizmet bedelinin en az %35'i, bakiyenin ise turun başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin yapılmaması halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, toplam hizmet bedelinin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.
B - Promosyon, İndirimli, Özel Ürün hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını rezervasyon tarihinde ödemekle yükümlüdür. Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Cayma tazminatı 1/A maddesi ile aynıdır.
2- İPTAL VE DEVİR
A - Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.
B - Tüketici, hizmetin başlamasına 20 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 20-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
C - Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.
D - Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30- 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
E - Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilecektir. Bu durumun tur hizmetinin devamı sırasında gerçekleşmesi halinde mazeret, Tüketicinin turdan ayrılma tarihinden itibaren en fazla 1 gün içinde Acenteye belgesiyle birlikte sunulmalıdır.
F - Rezervasyon tarihinden itibaren en fazla 7 gün sonrasına kadar, alınan tur hizmeti Tüketici tarafından iptal edebilir veya aynı rezervasyon tipine uygun olmak koşuluyla istediği kişi veya kişilere devredebilir. Ancak erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine sunmakla yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 günden daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir. G - Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
H - Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.
3- GENEL HÜKÜMLER
A - Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracın ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu mevzuat ve teamüllere uymakla mükelleftir.
B - Sağlayıcının kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; Tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, toplam hizmet bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının ½'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acente tarafından tüketiciye ödenir. Acente, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok turun ulaşım bedeli kadar sorumludur.
C - Satın alınan hizmete VİZE İŞLEMLERİ ve HİZMETLERİ dâhil değildir. Katılacakları tura ait ülkelere vizesi olduğunu beyan eden veya vize işlemlerini bizzat takip edeceğini beyan eden müşteri, vize işlemlerinin gerçekleşmesini ileri sürerek sözleşmeyi fes edemez sorumluluk müşteriye aittir.
D - Acente, sözleşme konusu hizmetin başlangıcından sonra ortaya çıkan mücbir sebepler ve Tüketiciden kaynaklanan durumlar ile üçüncü kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan hallerde sorumlu değildir. Sorumluluğu dâhilindeki hallerde, Tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca Tüketici bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi aynı zamanda fiyata dâhil olmayan ve hizmet esnasında Tüketiciye verilen ek ve/veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetlerin Tüketici tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması Tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.
E - Tüketici; rehber, tesis, acente, ulaşım aracı yetkilileri ile sigorta şirketinin satın alınan hizmetle ilgili bildirdiği kurallara uyacağını, üçüncü kişilerin can, mal güvenliği ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve hizmeti iade hakkının bulunmadığını kabul eder.
F - Tüketicinin, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle alınan hizmeti sonlandırması halinde, Acente yetkilisine ve konakladığı otele sona erme sebeplerini yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde hizmeti alıp kullanmış sayılır.
G - Tüketicinin şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin işbirliği yapma ve özenli davranma borcudur.
H - Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketicilerin, bu Sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için diğer tüketicilere rücu hakkı saklıdır.
I - Yabancı ülke girişlerinde, giriş izni yetkisi o ülkenin pasaport polisine aittir ve herhangi bir geçerli neden göstermeksizin vize olsun olmasın, ülkeye giriş izni vermeyebilir. Acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.
J - Paket tur hizmeti satın alındığı takdirde, paket turun eksik veya hiç ifa edilememesi halleri yasa gereğince sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeliyle sınırlıdır.
K - Tüketici dilerse paket tur hizmeti başlamadan evvel kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masraflarını, her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir.
L - Acentenin Sözleşmeye Kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.
M - Cayma hakkına ilişkin bildirim ulaşmasını takip eden en geç 14 gün içinde hizmet bedeli alıcıya iade edilir.
N - Müşteri ödemeleri euro para biriminde ise, iptal durumlarında ödeme euro olarak sağlanır. Yapılan ödemeler TL para biriminde ise şirketimizce iade, TL olarak yapılır. 

Vize Bilgileri

EMEKLİLER İÇİN GEREKENLER : 
 
* Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu fotokopisi ve kendisi  
*Eğer var ise eski pasaport fotokopisi ve kendisi 
*Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet BİYOMETRİK fotoğraf (Pasaport ve kimlikteki fotoğrafınızdan farklı olacak)  
*Nüfus cüzdanı fotokopisi (Önlü arkalı - A4 kağıdının üzerine) 
*Var ise mal varlığı ,tapu ve ruhsat fotokopisi  
*Son 6 aylık banka hesap ekstresi – Banka imza sirküleri ile birlikte (Kullanılabilir bakiyenizde en az 15.000 TL bulunmalı, aldığınız evrak çift imzalı ve kaşeli olmalı) 
 
E-devlet üzerinden alabileceğiniz evraklar : 
*Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus aile seçeneğini seçiyoruz - Belgeyi alan kişi evli bir kadın ise Kızlık Soyadı ile 2. bir belge daha alacak) 
*Tarihçeli yerleşim yeri belgesi   
*İkametgah yerleşim yeri belgesi  
*Pasaport protokol belgesi  
*Yurda giriş çıkış belgesi (Tarihler : 01/01/2009 - Bugünün tarihi) - (Belge kime verilecek sorusuna DİĞER işaretlenip KONSOLOSLUK yazıyoruz) 
*Sgk tescil ve hizmet dökümü  
*4A emeklilik belgesi (Bağkur ya da başka bir sandıktan emekli iseniz : Çalışma hayatım yazılıp Emekli seçeneği seçiliyor Bağkur ise 4B başka bir sandık ise 4C seçeneği seçilip barkodlu belge oluşturuluyor. 


NOT: Banka ya da başka bir sandıktan emekli iseniz ve evrağınız e devlet üzerinden çıkmıyor ise emekli olduğunuz kurum belge verebilir eğer belge veremiyor ise dilekçe yazıp kaşe imza yapabilir. 

ÇALIŞANLAR İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR: 
 
* Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu fotokopisi ve kendisi  
*Eğer var ise eski pasaport fotokopisi ve kendisi 
*Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet BİYOMETRİK fotoğraf (Pasaport ve kimlikteki fotoğrafınızdan farklı olacak)  
*Nüfus cüzdanı fotokopisi (Önlü arkalı - A4 kağıdının üzerine) 
*Var ise mal varlığı ,tapu ve ruhsat fotokopisi  
*Son 6 aylık banka hesap ekstresi – Banka imza sirküleri ile birlikte (Kullanılabilir bakiyenizde en az 15.000 TL bulunmalı, aldığınız evrak çift imzalı ve kaşeli olmalı) 
 
E-devlet üzerinden alabileceğiniz evraklar : 
 
*Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus aile seçeneğini seçiyoruz - Belgeyi alan kişi evli bir kadın ise Kızlık Soyadı ile 2. bir belge daha alacak) 
*Tarihçeli yerleşim yeri belgesi  
*İkametgah yerleşim yeri belgesi  
*Pasaport protokol belgesi 
*Yurda giriş çıkış belgesi (Tarihler : 01/01/2009 - Bugünün tarihi) - (Belge kime verilecek sorusuna DİĞER işaretlenip KONSOLOSLUK yazıyoruz) 
*Sgk tescil ve hizmet dökümü  
*İşe giriş belgesi  
 
İş yerinden alacağınız evraklar : 
 
*Son 3 aylık maaş bordoları (Kaşeli imzalı) 
*İzin dilekçesi : İçeriğinde misafirimizin TC kimlik numarası, Pasaport numarası ve çalıştığı kurumda ne olarak görev yaptığını belirten tur tarihi boyunca izinli olduğunu ücretli ya da ücretsiz izinli olduğunu belirten kaşeli imzalı A4 kağıdına yazılmış dilekçe  
*Şirketin : İmza sirküleri, vergi levhası, sicil gazetesi, oda faaliyet belgesi


ÇALIŞMAYAN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN GEREKEN EVRAKLAR :   
 
* Tur dönüş tarihinden itibaren en az 1 yıl geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu fotokopisi ve kendisi  
*Eğer var ise eski pasaport fotokopisi ve kendisi 
*Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet BİYOMETRİK fotoğraf (Pasaport ve kimlikteki fotoğrafınızdan farklı olacak)  
*Nüfus cüzdanı fotokopisi (Önlü arkalı - A4 kağıdının üzerine) 
*Var ise mal varlığı ,tapu ve ruhsat fotokopisi  
*Var ise son 6 aylık banka hesap ekstresi – Banka imza sirküleri ile birlikte (Kullanılabilir bakiyenizde en az 15.000 TL bulunmalı, aldığınız evrak çift imzalı ve kaşeli olmalı) 
 
E-devlet üzerinden alabileceğiniz evraklar : 
 
*Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus aile seçeneğini seçiyoruz - Belgeyi alan kişi evli bir kadın ise Kızlık Soyadı ile 2. bir belge daha alacak) 
*Tarihçeli yerleşim yeri belgesi  
*İkametgah yerleşim yeri belgesi  
*Pasaport protokol belgesi  
*Yurda giriş çıkış belgesi (Tarihler : 01/01/2009 - Bugünün tarihi) - (Belge kime verilecek sorusuna DİĞER işaretlenip KONSOLOSLUK yazıyoruz)  
*Sgk tescil ve hizmet dökümü  
 

NOT: Çalışmayan misafirlerimiz için sponsor gerekmektedir sponsor çalışmakta olup eş baba, anne ,çocuk vb. olabilir.  
 
*Sponsor olan kişinin: 
 
*Son 3 aylık maaş bordoları (Kaşeli imzalı) 
*İzin dilekçesi : İçeriğinde misafirimizin TC kimlik numarası, Pasaport numarası ve çalıştığı kurumda ne olarak görev yaptığını belirten tur tarihi boyunca izinli olduğunu ücretli ya da ücretsiz izinli olduğunu belirten kaşeli imzalı A4 kağıdına yazılmış dilekçe  
*Şirketin : İmza sirküleri, vergi levhası, sicil gazetesi, oda faaliyet belgesi 
*Sgk tescil ve hizmet dökümü


ŞİRKET SAHİPLERİ İÇİN GEREKEN EVRAKLAR: 

* Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu fotokopisi ve kendisi
*Eğer var ise eski pasaport fotokopisi ve kendisi
*Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet BİYOMETRİK fotoğraf (Pasaport ve kimlikteki fotoğrafınızdan farklı olacak) 
*Nüfus cüzdanı fotokopisi (Önlü arkalı - A4 kağıdının üzerine)
*Var ise mal varlığı ,tapu ve ruhsat fotokopisi 
*Son 6 aylık banka hesap ekstresi – Banka imza sirküleri ile birlikte (Kullanılabilir bakiyenizde en az 15.000 TL bulunmalı, aldığınız evrak çift imzalı ve kaşeli olmalı)

E-devlet üzerinden alabileceğiniz evraklar :

*Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus aile seçeneğini seçiyoruz - Belgeyi alan kişi evli bir kadın ise Kızlık Soyadı ile 2. bir belge daha alacak)
*Tarihçeli yerleşim yeri belgesi 
*İkametgah yerleşim yeri belgesi 
*Pasaport protokol belgesi
*Yurda giriş çıkış belgesi (Tarihler : 01/01/2009 - Bugünün tarihi) - (Belge kime verilecek sorusuna DİĞER işaretlenip KONSOLOSLUK yazıyoruz)
*Sgk tescil ve hizmet dökümü 
*Şirketin güncel : İmza sirküleri, vergi levhası, sicil gazetesi, oda faaliyet belgesi


BAŞVURU SAHİBİ 18 YAŞ ALTI İSE:


*Çocuk tek başına ya da sadece bir ebeveynle seyahat ediyor ise: Her iki ebeveynden ya da yasal vasisinden noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. (Boşanmış çiftler için: Çocuğun velayetini gösteren mahkeme kararının aslı gerekmektedir. Muvafakatname ve boşanma kararının asılları pasaport ile birlikte başvuru sahiplerine iade edilecektir. Evrağın 6 ayı aşmamış olması gerekmektedir). 
*Çocuk her iki ebeveyn ya da yasal vasisi ile beraber seyahat edecek ise: Vize Başvuru Merkezine her iki ebeveyn ya da yasal vasinin gelmesi ve başvuru formunu görevli personel şahitliğinde imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. Çocuk başvurusunu anne veya baba haricinde biri yapacak ise, bu kişinin adının muvafakatnamede yazılı olması gerekmektedir. 
*12 yaşın altındaki çocukların başvuru merkezini ziyaret etmesi gerekli değildir. 

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

2024 ERKEN REZERVASYON İSPANYA ENDÜLÜS PORTEKİZ TURU

2024 ERKEN REZERVASYON İSPANYA ENDÜLÜS PORTEKİZ TURU

İzmir, Ankara ve İstanbul'dan Çıkışlı Süper Program Ekstra Tur olmayan Süper Program

Uçak 9 Gece 10 Gün
1.180,00 EUR
İNCELE
ORTA AVRUPA VE BALKAN TURU

ORTA AVRUPA VE BALKAN TURU

Orta Avrupa Turu, Otobüsle Balkan Esintisi ile Prag, Budapeşte, Viyana, Belgrad süper program

İzmir - İstanbul 9 GECE 10 GÜN
680,00 EUR
İNCELE
İZMİR`DEN UÇAKLA BALKAN TURU V.I.P.

İZMİR`DEN UÇAKLA BALKAN TURU V.I.P.

İzmir'den Uçaklı Balkan Turu Muhteşem Program Ekstra Tur Yok Makedon Gecesi Dahil

Uçakla İzmir'den Üsküp'e 6 Gece 7 Gün
750,00 EUR
İNCELE
İzmir Çıkışlı Turlar