ORTA AVRUPA VE BALKAN TURU

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatakİki Yetişkin Yanında
  1. Çocuk
  İki Yetişkin Yanında
  2. Çocuk
  Taksitler
  14.06.2024Müsait680,00 €980,00 €680,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 580,00 €
  -Taksitler »
  26.07.2024Müsait680,00 €900,00 €680,00 €0 - 3 Yaş Ücretsiz
  0 - 12 Yaş 580,00 €
  0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 12 Yaş 580,00 €
  Taksitler »
  16.08.2024Müsait680,00 €980,00 €680,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 580,00 €
  -Taksitler »
 • Orta Avrupa ve Balkan Esintisi Turu Süper Program

  Selanik (1), Belgrad (1), Viyana (1), Prag (2), Budapeşte (2), Sofya (1) 
  EKSTRA TUR YOK!  SELANİK SİRTAKİ GECESİ DAHİL 
  FİYATA DAHİL HİZMETLERE DİKKAT !!!

  Tüm Şehir Giriş Ücretleri +  Tüm  Konaklama ve Turist  Vergileri + Tüm Turlar + Sabah kahvaltıları ve SELANİK SİRTAKİ GECESİ (Yemekli) Fiyata Dahildir… 

  1.Gün :  İzmir – İpsala 

  İzmir'den - Hareket Üçyol 17:00, EÜ Hastane: 17:30 Karşıyaka Bostanlı İskele: 18:00 siz değerli misafirlerimizi alarak, turumuza başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Sınır kapısına sabah saatlerinde ulaşıyoruz.

  2.Gün :  İpsala – Kavala - Selanik 
  Yolda verilen molaların ardından İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Yunanistan’a geçiyoruz.  Sabah kahvaltımızı ve Kavala Kurabiyesi alışverişini Anastasya Ablamızın dinlenme tesisinde yapıyoruz. Kahvaltımızın ardından  Kavala Liman’da oluyoruz. Kavala’da Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi ve 18 kubbeli imaret gezisi yapıyoruz. Turumuzda Osmanlı eserlerine rastlamak mümkün.  Öğle yemeğimizi Kavala’da vereceğimiz serbest zamanda alıyoruz ve ardından Selanik’e ulaşıyoruz. Kuzey Yunanistan da Vardar’ın denize döküldüğü körfezde kurulan şehir Thessaloniki yani Selanik MÖ 315’te Kassandros adlı Makedon kral tarafından bu günki Thermi yakınlarında kurulmuştur. Yunanistan’ın 2. büyük kenti olan Selanik ismi ise Büyük İskender’in kız kardeşi Thessalonike’den gelmektedir. İlk olarak Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzda;  kordon, beyaz kule, döner kule, fuar meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeliHamza Bey camiiE.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia,  Aristoteles,  Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı SELANİK'te otelimizde. 
  Akşam misafirlerimiz ile hediyemiz olan YUNAN TAVERNA sında Yunan müziğibuzuki, balık menüsü eşliğinde...

  3. GÜN : Selanik – Üsküp - Belgrad 
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, otelimizden ayrılıyor, Belgrad yönünde hareket ediyoruz. Yunanistan - Makedonya Sınır Kapısı’na ulaşıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Vardar Nehri vadisi boyunca ilerliyoruz. MAKEDONYA’ nın başkenti Üsküp üzerinden, I. Balkan Savaşının en çetin muharebelerinden birinin yaşandığı Kumanovo bölgesinden geçerek, Makedonya – Sırbistan Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaparak, yolda verilecek uygun yemek ve ihtiyaç molalarıyla, SIRBİSTAN’ın başkenti BELGRAD’ a ulaşıyoruz. Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen Belgrad, Pannonian Ovası'nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirleri'nin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan bir kenttir. Önce kentin Katedrali olan Aziz Sava Kilisesi’ni, Tarihi Meydanları’nı, 1999’da NATO Kuvvetlerince yapılan bombardımanın bugün de izlerini taşıyan Askeri Binaları, Bakanlıklar ve Elçilikler Binalarını, Eski Kraliyet Sarayı, Sırbistan Parlamentosu, Ulusal Müze ve Tarihi Terazi Çeşmesini göreceğimiz panoramik turumuzu yapıyoruz. Sonrasında, yürüyüş turumuza başlıyor ve eski kentin Tuna ve Sava Nehirlerinin birleşme noktasına hâkim olarak kurulmuş kalesini ziyaret ediyoruz. Leopold ve Zindan Kapılarını, Tuna Nehri ve Sava Nehirlerinin buluştuğu noktayı, Büyük savaş Adası, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Askeri Açık Hava Müzesi ve Fransa’ya Şükran Anıtı’nı göreceğimiz yürüyüş turumuzun sonunda Belgrad’ın “İstiklal Caddesi” tadındaki Mihailova Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Programımızı tamamlayarak, otelimize yerleşiyoruz. Kahvaltı ve konaklama Belgrad’ da otelimizde.

  4. GÜN : Belgrad – Viyana 
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, otelimizden ayrılıyor, Viyana yönünde hareket ediyoruz. Sırbistan topraklarında özerk bir bölge olan Voyvodina’ nın merkezi şehri olan Novi Sad üzerinden, Sırbistan-Macaristan Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Avrupa Birliğinin Schengen Bölgesine girmek üzere pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, Orta Avrupa coğrafyasında, MACARİSTAN topraklarında, verimli Pannonian Ovası'nı kat ederek ilerliyoruz. Yolda verilecek uygun yemek ve ihtiyaç molalarıyla, Szeged, Kecskemet ve Budapeşte üzerinden devam ederek, Macaristan’ dan ayrılıyor ve AVUSTURYA’ ya geçiyoruz. Avrupa’nın en aristokrat şehri ve Habsburg Hanedanlığı'nın 640 yıllık iktidarına sahne olmuş, dev bir imparatorluğun merkezi olan VİYANA’ ya ulaşıyoruz. Müzik, mimarlık, resim ve heykelin kalbi olan, Dünya Savaşlarının zorlu günlerine zarafetinden bir şey kaybetmeyerek direnen ve Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-Klasik ve Art Nouveau sanat akımlarının benzersiz bir sentezini sunan, uzun bulvarlarıyla adeta bir açık hava müzesi olan şehirde  panoramik bir tur yapıyoruz. Turumuz sırasında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün de kaldığı Bristol Hotel,  Devlet Opera Binası, Maria Theresia Meydanı, Sanat Tarihi Müzesi, Doğa tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Sarayı (Rathaus) ve Viyana Üniversitesi’ne ait muhteşem yapılar, Hoffburg ve Belvedere Sarayları göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ardından şehir merkezinde alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.  

  Akşam arzu eden konuklarımız, rehberimizden alacakları yönlendirmelerle, dünyaca meşhur ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birine katılabilirler. Konaklama ve sabah kahvaltısı Viyana’daki otelimizde.

  5. GÜN : Viyana – Znojmo - Jihlava - Prag 
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, otelimizden ayrılıyor ve 1744-1749 yılları arasında İmparatoriçe Maria Theresiatarafından tamamlanan ve Habsburg Hanedanı'nın yazlık sarayı olan Schönbrunn Sarayı bahçelerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben Viyana’dan ayrılıyor ve Prag yönünde hareket ediyoruz. Kısa sürede Avusturya’dan ayrılarak ÇEK CUMHURİYETİ topraklarına giriyoruz. Güney Moravya Bölgesinde, Thaya Nehri’nin kıyısına kurulu ZNOJMO şehrinden geçerek JİHLAVA üzerinden ilerliyor ve yolda verilecek uygun yemek ve ihtiyaç molalarıyla, öğleden hemen sonra "Altın Şehir""Doksanların Sol Bankası""Masal Şehri""Şehirlerin Anası" ve "Avrupa'nın Kalbi"gibi isimlerle anılan PRAG’ a varıyoruz. Kenti ana hatlarıyla tanıyacağımız bir panoramik turun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrasında, programımıza gece turunu da içerecek şekilde kesintisiz devam etmek üzere, otelimizden ayrılıyoruz. Kısa bir panoramik turun ardından kentin en tarihi noktası olan Prag Kalesi’nde aracımızdan inerek, “Prag Şaheserleri” turumuza başlıyoruz. Eski Krallık Sarayı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Başpiskoposluğu'nun merkezi ve şehrin katedrali olan, 1344 yılında yapımına başlanan ve inşası altı yüz yıl süren, pek çok kral ve kraliçenin taç giyme törenine ev sahipliği yapan St. Vitus Kilisesi’ni görerek gezimize devam ediyoruz.  St. George Kilisesi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan ve 30 aziz heykeli ile süslü Charles Köprüsü, Na Kampe adası, Franz Kafka Müzesi, Haç Şövalyeleri Tarikatı Hastanesi ve Kilisesi, Aziz Salvator Kilisesi ve Johannes Kepler’in Evi görülerek Eski Kent Meydanı’na ulaşıyoruz. Eski Belediye Sarayı’nı ve 15. yüzyılda inşa edilen, üzerinde 12 Havari ile şovlar gerçekleştirilen tarihi Astronomik Saat Kulesi’ni görerek turumuzu sonlandırıyor ve tarihi kent merkezinde serbest zaman veriyoruz. Çek Cumhuriyeti’nin en gözde ürünlerinden olan göz alıcı Granat ve Bohemya Kristalleri özellikle ilginizi çekecektir. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek yemekli, limitli içkili, şov programlı muhteşem ORTAÇAĞ GECESİ programımızı gerçekleştiriyoruz. Programımızı tamamlayarak otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı Prag’daki otelimizde.

  6. GÜN : Prag – Karlovy Vary – Prag 
  Sabah Kahvaltımızın ardından turumuzda öncelikle Dünyaca ünlü Lapis Elmasın Çek cumhuriyeti fabrika satış mağazasını ziyaret ediyoruz. Burada birbirinden değerli taşların sergilendiği mağazada indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz. Mağazada verilecek serbest zamanın ardından Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turu. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın  Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Konaklama ve sabah kahvaltısı Prag’daki otelimizde.

  Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. 
  Ortaçağ eğlencesi yemekli ve içkili

  7. GÜN : Prag – Brno - Bratislava – Budapeşte 
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, 07.30’ da otelimizden ayrılarak, Budapeşte yönünde hareket ediyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Çek Cumhuriyeti’nden ayrılıyoruz ve öğle saatlerinde SLOVAKYA’ nın başkenti BRATİSLAVA’ ya ulaşıyoruz. Tuna kıyısında aracımızdan inerek, eski kent bölgesinde yürüyüş turu yapıyoruz. 1529’da I. Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri taşıyan kentte, Bratislava Kalesi, Parlamento, St. Martin Katedrali, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresia’ ya ilk konserini verdiği tarihi bina, Grassalkovich Sarayı, Slovak Milli Tiyatro Binası gibi önemli yapıları görerek, turumuzu tamamlıyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Bratislava’ dan Budapeşte yönünde hareket ediyor ve kısa süre içinde Slovakya’ dan ayrılarak, MACARİSTAN’ a geçiyoruz. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan, dolayısıyla Osmanlı izlerini sıkça görebileceğimiz ve 1873 yılında Budin ve Peşte’ nin birleşmesi ile ortaya çıkan ve ülkenin başkenti olan BUDAPEŞTE’ ye ulaşıyoruz. Kentin 235 metre yükseklikli ve tarihi bir tepesi olan Gellert Tepesi’ne çıkıyoruz. Harika bir Budapeşte manzarasının ilgili anlatımlar eşliğinde tadını çıkarıp, fotoğraflamamızı takiben kısa bir panoramik turun ardından, gece turumuz öncesinde dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Budapeşte’de ki otelimizde.

  Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek yemekli ve limitsiz içkili MACAR - ÇİGAN GECESİ TURU’ na katılıyoruz.

  8.GÜN :  Budapeşte - Estergon - Vişegrad - Szentendre - Budapeşte 
  Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından, otelimizden hareket ederek,  ESTERGON KALESİ, VİŞEGRAD, SZENTENDRE Turu'na çıkıyoruz.  Türk tarihi açısından da çok önemli turumuzda ilk durağımız marşlara ve şiirlere konu olmuş Estergon Kalesi’ dir. İlk olarak 1543 tarihinde Kanuni Sultan Süleyman komutasındaki Osmanlı ordusu tarafından zapt edilen Estergon Kalesi’ni ve sonra üzerine inşa edilen ve Macaristan’ ın en büyük Katedrali olan Esztergom Bazilikası’nı ziyaret ediyoruz. Tuna boyunda, akıncıların dörtnala at sürdükleri yoldan, Tuna’nın en güzel manzaralarından birini izleyeceğimiz Vişegrad Kalesi’ne doğru yol alıyoruz. Antik dönemde doğudan ilerleyen orduları durdurmak amacıyla inşa edilmiş askeri bir garnizon yerleşimi olan ve daha sonra buraya yerleşen Slavların "Yüksek Şehir" anlamına gelen Vişegrad’ ın ardından, Macaristan ’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağımız Szentendre Artistler Köyü’ne gidiyoruz. Köyün tanıtımını takiben alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, Szentendre’ den ayrılıyor ve Budapeşte şehir merkezine gidiyor ve panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Kentin ortasından geçen Tuna Nehri üzerindeki Tarihi Köprüleri, Opera Binasını, Kraliyet Sarayını, kentin sembol yapısı olan ve mimarlık şaheseri Parlamento Binasını, şehri süsleyen tarihi meydan ve bulvarları ve birçok heykeli görerek, Kahramanlar Meydanı’na ulaşıyoruz. Macaristan’ın bininci yılı anısına 1896 yılında yapılmaya başlanan bu tarihi meydanda Milenyum Anıtı ve Macar Kahramanlarına ait heykelleri ilgili anlatımlar eşliğinde görerek, kentin en ünlü ve yaşayan caddesi olan Vasil Caddesi’nde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek BUDAPEŞTE KALESİ ve TUNA NEHRİ TEKNE TURU’ na katılıyoruz.

  Turumuzu takiben otelimize dönüyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı Budapeşte’de otelimizde.

  9. GÜN : Budapeşte – Kecskemet - Szeged - Novi Sad - Belgrad - Niş - Sofya 
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, 07.30’da otelimizden ayrılıyor, Sofya yönünde hareket ediyoruz. Kecskemet ve Szeged üzerinden Macaristan – Sırbistan Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında, Avrupa Birliğinin Schengen Bölgesinden çıkıyor ve SIRBİSTAN’ a giriyoruz. Aynı zamanda Orta Avrupa’yı da arkamızda bırakarak, Novi Sad ve BELGRAD üzerinden Balkan coğrafyasında ilerliyoruz. Sırbistan topraklarında, Jagodina, Paracin ve Osmanlı’nın Avrupa’da büyük toprak kayıplarına uğradığı Kutsal İttifak Savaşları Döneminde önemli bir muharebenin yaşandığı Aleksinac üzerinden Morava Vadisi boyunca devam ediyoruz. Osmanlılar ile Sırplar arasında birçok kez el değiştiren, modern Sırbistan’ın üçüncü büyük şehri olan NİŞ üzerinden devam ederek, Haçlı Seferlerinin güzergâhı olan, Bizans’ın “Ordu Yolu” ve Osmanlıların Avrupa topraklarındaki fütuhat sürecinde “Sağ Kol” olarak tanımladığı Niş Vadisi hattını izleyerek, Dimitrovgrad üzerinden Sırbistan - Bulgaristan sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından akşam geç saatlerde ülkenin BULGARİSTAN’ın başkenti SOFYA’ ya ulaşıyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı Sofya’da ki otelimizde.

  10. Gün : Sofya  - Plovdiv – TÜRKİYE 
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, 08.30’da otelimizden ayrılıyoruz. Panoramik olarak kenti tanımamızı takiben, şehir merkezinde Aleksander Nevski Meydanı’na ulaşıyoruz. Balkanların en büyüğü olan Aleksander Nevski Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. İsimsiz Asker Anıtı’nı ve şehre adını veren Ayasofya Kilisesi’ni görerek, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Orduevini, Rus Kilisesini, ülkenin başkentinde bulunan Parlamento ve Elçilikler gibi resmi binalarını, bugün Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Mahmut Paşa Camii ve Roma dönemi Serdica kentinin kalıntılarını ilgili anlatımlar eşliğinde görerek şehrin merkezi meydanı olan Nezavisimost (Bağımsızlık) Meydanı’na ulaşıyoruz. Sveta Petka Kilisesi, Banyabaşı Camii, Avrupa’nın üçüncü büyüğü olan Sofya Sinagogu, Sveta Sofya Anıtı, Sveta Nedelya Kilisesi ve Aziz George Kilisesini (Rotonda), görerek turumuzu tamamlıyor ve kentin en hareketli, modern mağazaları ve kafeleriyle ünlü Vitoşka Caddesi’nde gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sofya’dan ayrılıyor ve yolda verilecek uygun ihtiyaç ve yemek molalarıyla Filibe (Plovdiv) üzerinden, Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi ve freeshop alışverişlerimizi tamamlayarak, Edirne, Keşan, Gelibolu ve Lâpseki yolu üzerinden, sınır ve feribot yoğunluğuna bağlı olarak, gece yarısından sonra İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka Karetur seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  * 8 Gece Lüks Otellerde Konaklama
  * Lüks Otobüslerle Tüm Turlar ve Ulaşım Hizmetleri
  * Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  * Otobüs içerisinde Çay, Kahve ve Su gibi İkramlar
  * Selanik Taverna Eğlence ( Akşam Yemeği )

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  * Tüm öğle ve akşam yemekleri
  * Gece eğlenceleri (isteğe bağlı katılım)
  * Yurtdışı çıkış fonu

  * Seyahat ve Sağlık Sigortası zorunludur.
  * Vize ücreti  (Yeşil Pasaporta vize yoktur)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Çıkışlı Otobüsle
Tur Hareket Tarihleri:
14 Haziran • 26 Temmuz • 16 Ağustos

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* 8 Gece Lüks Otellerde Konaklama
* Lüks Otobüslerle Tüm Turlar ve Ulaşım Hizmetleri
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Otobüs içerisinde Çay, Kahve ve Su gibi İkramlar
* Selanik Taverna Eğlence ( Akşam Yemeği dahil )

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm öğle ve akşam yemekleri
* Gece eğlenceleri (isteğe bağlı katılım)
* Yurtdışı çıkış fonu
* Seyahat ve Sağlık Sigortası zorunludur. 
* Vize ücreti (Yeşil Pasaporta vize yoktur)

Ek Bilgiler

VLTAVA NEHRİNDE TEKNE GEZİSİ 35 EUR

Prag'da ki gecenizi oldukça değişik ve etkileyici bir atmosferde değerlendirmek isterseniz bu yemekli, müzikli gemi gezimiz size göre. Prag'ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki gezi boyunca, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi Manzarası'nı seyrederek ve müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyeceksiniz. Sonrasında isteyenler şehir merkezine yada otelimize gidebilirler.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Gemi Gezisi + Açık Büfe Yemek + Hoşgeldin İçkisi + İlk İçecek + Rehberlik

ORTAÇAĞ GECESİ 55 EUR

Prag'a 1 saat mesafedeki Detenice'de ki bir şato-restorana gidiyoruz. Varışta Ortaçağ Şato'sunu gezdikten sonra bir ortaçağ hanı olan restoran bölümünde, et çeşitleri, limitsiz şarap-bira ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra geceyarısı otelimize dönüyoruz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Şato Gezisi + Yemek + Limitsiz İçecek + Show + Müzik + Rehberlik

TUNA NEHRİNDE TEKNE TURU 25 EUR

Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri'nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içkilerinizin tadına bakarken en güzel fotograflarınızı çekebilirsiniz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + 1 İçecek + Rehberlik

ÇİGAN GECESİ 45 EUR

Şarapları ve şarap mahsenleri ile ünlü olan Borkatakomba bölgesindeki restaurantta önce dünyanın en büyük şarap fıçısını görecek ve sonra restauranta geçeceğiz. Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerinde katılacağı showların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi

Dahil olan servisler: Ulaşım + Yemek + Limitsiz İçecek + Rehberlik

Yurt Dışı Çıkışları Hakkında Önemli Hatırlatma;

* KARETUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
Tur programı KARETUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan KARETUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
* Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebinde bulunmamaları rica olunur. 
Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 30 gün önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir.
* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir. 

* KARETUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak KARETUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.  
* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.
* İsteğe bağlı seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi : sigorta içeriğinde kabul edilen ve belgelendirilebilen nedenlerden dolayı misafirlerimizin turu iptal edebilmesi (her koşulda, vize reddinde %25, diğer hallerde %15 muhafiyet ile), tur sırasında sağlık sorunları, bagaj kaybı ve hasarı v.b. konuları güvence altına alan sigorta paketidir. Detayları sorunuz.
* 3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.
* Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15 TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.
* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar.

 

İptal Şartları

Vize Bilgileri

*** T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Karetur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

*** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

*** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

***Karetur yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak Karetur'un hiçbir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.

Yorumlar

Yusuf Salcı
Kare turun efsane ismi Zeki Yılmaz bey ve çalışan personele bu türü düzenledikleri için çok teşekkür ederim. Saygılarımla
17.02.2020
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

2024 Erken Rezervasyon Süper Karadeniz Turu

2024 Erken Rezervasyon Süper Karadeniz Turu

İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu Amasra, Safranbolu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Amasya, Ankara

İzmir Otobüs 7 Gece 8 Gün
14.900,00 TL
İNCELE
İstanbul Turu 3 Gece 3 Gün

İstanbul Turu 3 Gece 3 Gün

İzmir'den İstanbul Turu, Tarihi Yarımada, Taksim, Vapurla Adalar, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya, Şile, Ağva

İZMİR OTOBÜS 3 GECE 3 GÜN
6.200,00 TL
İNCELE
İZMİR`DEN UÇAKLA BALKAN TURU V.I.P.

İZMİR`DEN UÇAKLA BALKAN TURU V.I.P.

İzmir'den Uçaklı Balkan Turu Muhteşem Program Ekstra Tur Yok Makedon Gecesi Dahil

Uçakla İzmir'den Üsküp'e 6 Gece 7 Gün
750,00 EUR
İNCELE
İzmir Çıkışlı Turlar