DOĞU EKSPRESİ, KARS, ERZURUM TURU Tur Programı

İzmir' den Uçaklı Otantik Kars Turu..

Kalkış Yerleri: Adnan Menderes Havalimanı
PROGRAM
KARS DOĞU EKSPRESİ RÜYASI

DOĞU EKSPRESİ TURU 3 GECE 4 GÜN
İzmir – Kars / Kars – İzmir Uçak Biletleri…
2 Gece Kars 1 Gece Erzurum konaklaması…
Kars ve Erzurum Gezileri…

 

1.GÜN: İZMİR - KARS UÇUŞ – KARS GEZİSİ
Havalimanında buluşup uçuş işlemlerimizi tamamladıktan sonra uçağımıza yerleşip Kars uçuşumuza başlıyoruz. Kars’ a indiğimizde havalimanında bizi bekleyen otobüsümüzle buluşuz Kars merkeze hareket ediyoruz. Kars merkez de geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında, gezimiz sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kafkas gecesine katılabilirler. (Ekstra)

2.GÜN: ÇILDIR GÖLÜ – ANI HAREBELERİ
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Ani harebelerinde göreceğimiz yerler arasında Tarihi Surlar, Bezirhane, Surp Amena Prkıtch Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, İpek Yolu Köprüsü, Ebu’l Menüçehr Camii, Büyük Hamam, Abughamrends (Poladoğlu Kilisesi), Ateşgede Tapınağı bulunuyor. Ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde.
NOT: Tren koltuklarımız pulman şeklindedir…
Tur tarihinde Tren saatlerinde sorun olduğu takdirde Kars- Erzurum arası otobüsle olacaktır…

3.GÜN: DOĞU EKSPRESİYLE YOLCULUK – ERZURUM
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp otobüsümüzle Kars Tren Garına gidiyoruz. Trenimize yerleşip büyülü bir yolculukla Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Erzurum’ da meşhur Çağ kebabı şeklinde alacağımız öğle yemeğimiz sonrası Palandöken Kayak merkezine çıkıyor burada alacağımız serbest zamanda beyaz örtünün tadına varıyoruz, dileyen misafirlerimiz Telsiyej ile zirveye çıkabilir doya doya kayak yapabilirler. Geçirdiğimiz eğlenceli vakitler sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: ERZURUM – İZMİR UÇUŞ
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Erzurum şehir merkezine gidiyoruz burada göreceğimiz yerler arasında Milli Mücadele Kongre Merkezi, Yakutiye Medresesi, Lala Mustafa Paşa Camii, Ulu Camii, Çifte Minareli Medrese, bulunuyor daha sonra Oltu Taşı Çarşısı gezilerimiz sonrasında tarihi Türk evlerinde çay molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilirler. Otobüsümüzle buluştuktan sonra İzmir uçuşumuz için Havalimanına gidiyoruz. Uçuş işlemlerimizi tamamladıktan sonra uçağımıza geçiyor ve birdahaki KARETUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* İzmir – Kars uçak biletleri
* Erzurum – İzmir uçak biletleri
* 3 gece otel YP konaklaması
* Kars Doğu Ekspresi Biletleri ( pulman vagon )
* Lüks otobüslerle ulaşım
* Rehberlik hizmetleri
* Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
* Tüm öğle yemekleri
* Ekstra yapılan harcamalar
* Çıldır gölü kızak ücreti

 

DİĞER BİLGİLER
Notlar

İptal Şartları

Şair Eşref Bulvarı No:22 Karaahmetoğlu İş Merkezi D:104, Çankaya - Konak / İZMİR
+90 232 441 7600


Bu çıktı 14.04.2021 07:49 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.