0232 441 7 600  - 0545 300 6 065  - 0212 962 0 404

ESKİŞEHİR - BURSA
Aralık 2019 - Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim 2020

350.00 TL den itibaren fiyatlar
EN İYİ FİYAT
Kampanya Son Tarih 25.01.2020

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


 • FİYATLAR
 • OTELLERİMİZ
 • İLAVE BİLGİLER
 • FOTO / VİDEO
 • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
13 Aralık 2019 - Kampanya
Eskişehir ~ Bursa Muhteşem Program
350 TL 350 TL 450 TL 250 TL
17 Ocak 2020 - Sömestre
Eskişehir ~ Bursa Muhteşem Program
390 TL 390 TL 490 TL 290 TL
24 Ocak 2020 - Sömestre
Eskişehir ~ Bursa Muhteşem Program
390 TL 390 TL 490 TL 290 TL
ESKİŞEHİR - BURSA

Eskişehir - Bursa / Her Hafta Kesin Hareket
Panorama 1326 Müzesi (YENİ) - Muhteşem Program 

 

Akşam saat 23:30’da Mavişehir Mavi Bahçe önü, 23:40 Karşıyaka Bostanlı iskeleden, 23:50 Karşıyaka Anıt, 23:55 Bayraklı üstgeçit, 00:00'da Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önünden, 00:15'de Hatay Üçyol'dan, Fahrettin Altay Üçkuyular 00:30 shell benzinlik önünden konuklarımızla buluşarak otobüsümüzle, Eskişehir'e hareket ediyoruz. Uşak, üzerinden sabah saatlerinde Eskişehir'e ulaşıyoruz.   

1. GÜN İZMİR - ESKİŞEHİR 

Güzel geçen bir gece yolculuğunun ve sabah saatlerinde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza Eskişehir'de başlıyoruz. Köprü başından dileyen misafirlerimizle PORSUK ÇAYI’nda yapacağımız teknelerimize yerleşiyoruz. Eşkişehir’i nehirden turladıktan sonra, SUNİ PLAJ’ın bulunduğu KENT PARK’ı geziyoruz. Sonraki durağımız DEVRİM ARABALARI’rı Müzesi. 1894 yılında temelleri atılan bugünkü adıyla TÜLOMSAŞ fabrikasında; 1961 yılında Cemal GÜRSEL’in talimatıyla Türk mühendislerin çabaları ile yapılan ilk Türk arabası DEVRİM'i görüyoruz. Daha sonra ESKİ HAL BİNASI’nı gezip öğle yemeği olarak Eşkişehir’in meşhur ÇİĞ BÖREK’çisine gidiyoruz. Yemek sonrası Eskişehir’in ilk yerleşim yeri olan Odunpazarı’na gidiyoruz. Burada ilk önce Türk ve Dünya'dan 55 sanatçının eserlerinin sergilendiği CAM MÜZESİ’ni geziyoruz. ODUN PAZARI EVLERİ’ni görüp KURŞUNLU CAMİİ – LÜLETAŞI MÜZESİ ve LÜLETAŞI EL SANATLARI GALERİSİ’ni gezip, ATLIHAN LÜLETAŞI ÇARŞI’nda ve Atlıhan’ın karşısında bulunan Eskişehir’in meşhur MET HELVASI alış-verişi için serbest zaman veriyoruz. Yılmaz BÜYÜKERŞEN imzalı Balmumu Heykel Müzesini zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz. Müze gezimizin ardından SAZOVA KÜLTÜR PARK’a geliyoruz. Parkın içinde bulunan NOSTALJİK TREN’le gezip KORSAN GEMİSİ ve MASALLAR ÜLKESİ’ni görüyoruz. Ardından ŞELALE’ye çıkıyoruz. Akşamüstü çaylarımızı Eskişehir manzarası eşliğinde içip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN ESKİŞEHİR - BURSA - İZMİR

Sabah kahvaltısından sonra güzel bir yolculukla Bursa’nın 700 yıllık bir Osmanlı köyü olan Cumalıkızık Köyü’ne ulaşıyoruz. Cumalıkızık Köyü’nde eski sokaklarında geziyoruz. Bu tarih kokan köyümüzdeki gezimizin sonunda Cumalıkızık’tan ayrılarak Bursa'nın fethinin 3 boyutlu anlatıldığı Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesini ziyaret ediyoruz. Dünyanın en büyük tam panoramik müzesi olarak kısa sürede yurt içi ve yurt dışında ilgi odağı olmayı başaran bu muhteşem eseri gezdikten sonra Bursa merkezindeki hem mimarisiyle hem de İslami açıdan önemli bir yere sahip olan ünlü ULU CAMİİ’ne ziyaret ediyoruz. Ulu camii yanında bulunan KOZAHAN’da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz TOPHANE’ye çıkıyor ve SAAT KULESİ’ni, SARAY KALINTILARI’nı, İSTİKLAL SAVAŞI ŞEHİTLERİ ANITI’nı, ANIT AĞAÇLARI görüyor ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu OSMAN GAZİ ve oğlu ORHAN GAZİ’nin TÜRBE’lerini ziyaret ediyoruz. Ardından şehrin ismiyle özdeşleşmiş Ünlü İskenderini tadıyoruz. Yemek sonrası çaylarımızı içmek için ULUABAT GÖLÜ’ne doğru hareket ediyoruz. Anadolu’da Işık Tanrısı Apollon adına tatlı su kenarına kurulan tek kent olan GÖLYAZI KÖYÜ’ne ulaşıyoruz. Yaklaşık 200 yaşındaki evleri, koruma altındaki kuşları, 733 yıllık anıt ağacıyla görülmeye değer bu küçük balıkçı kasabasını ziyaretimiz ile turumuzu sonlandırıyor ve İZMİR’e hareket ediyoruz. Bir dahaki KARETUR organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 1 Gece Y.P Konaklama 
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları
 • 1 Sabah kahvaltısı - 1 Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Tüm Öğlen Yemekleri - Yol güzergahında alınan yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Gondol ücreti

  **********************************************************
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 7346 - Bu site İz Bırakanlar Seyahat Acentası'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.