0232 441 7 600  - 0545 300 6 065  - 0212 962 0 404

İstanbul - Uludağ Turu
4 Gece 4 Gün - İzmir Çıkışlı İstanbul Turu / Bursa ve Uludağ

749.00 TL den itibaren fiyatlar
EN İYİ FİYAT
Kampanya Son Tarih 25.01.2020

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


 • FİYATLAR
 • OTELLERİMİZ
 • İLAVE BİLGİLER
 • FOTO / VİDEO
 • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
SÖMESTRE TATİLİ
22-26 OCAK 2020 / 4 GECE 4 GÜN
5* OTEL KONAKLAMA - EN İYİ FİYAT
990 TL 990 TL 1399 TL 790 TL
SÖMESTRE TATİLİ
27-30 OCAK 2020 / 3 GECE 3 GÜN
5* OTEL KONAKLAMA - EN İYİ FİYAT
749 TL 749 TL 999 TL 599 TL
SÖMESTRE TATİLİ
18-22 OCAK 2020 / 3 GECE 3 GÜN
5* OTEL KONAKLAMA - EN İYİ FİYAT
749 TL 749 TL 999 TL 599 TL
İstanbul - Uludağ Turu

Akşam saat 23:00'de Karşıyaka Bostanlı İskeleden'den, 23:30'da Hatay Üçyol’dan, 00:00‘da Bornova Ege Üniveritesi Hastanesi önünden konuklarımızı aldıktan sonra İstanbul'a hareket ediyoruz.

1. GÜN : ÇAMLICA - SULTANAHMET - TOPKAPI - AYASOFYA - YEREBATAN - İSTANBUL

Güzel geçen bir yoculuğun ardından ÜSKÜDAR‘dan Yeşilçam‘ın simgelerinden ÇAMLICA TEPESİ‘ne çıkıp 7 tepeli şehre karşı çaylarımızı yudumluyoruz. Tarih ile içiçe İstanbul'da Tarihi Yarımada'da turumuza başlıyoruz; Topkapı Sarayında, Bab-ı Hümayun, Ayairini, Babüsselam, Saltanat arabaları, Mutfaklar ve porselen kolleksiyonu, Divan-ı Hümayun ve Adalet Kulesi, Hazine (silahlar), Babüssade, Arz Odası, III. Ahmet Kütüphanesi, Kutsal Emanetler Dairesi, Hamam, Topkapı Hazineleri, Mecidiye, Bağdat ve Revan Köşkleri, Kameriye ve Has Bahçe bölümlerini geziyoruz. Daha sonramimarisi, ihtişamı, büyüklüğü ve işlevselliği yönünden ilk ve son ünik uygulama olarak görülen Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Ayasofya gezisi sonrası, öğle yemeği molası verip gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.  Eskiden  saraylara su sağlamak için I. Justinyen  devrinde yapılmış, İstanbul’daki en büyük kapalı sarnıç özelliğini taşıyan Yerebatan Sarayı ziyaretinden sonra Hipodrom’a geçiyoruz. At ve atlı araba yarışlarının yapıldığı Hipodrom Meydanı’nda Alman Çeşmesi, Mısır Dikilitaşı, Yılanlı ve Örme Sütunları geziyoruz. Sultanahmet Meydanı’na adını veren Türk ve İslam dünyasının en ünlü anıtlarından biri olan Sultanahmet Camii gezisinden sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN : DOLMABAHÇE - BOĞAZ TURU - MİNİATÜRK - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, içindeki eşyalarla döneminin yaşamını tanıtması bakımından ilginç olan ve ATATÜRK ‘ün ömrünün son yıllarında oturduğu DOLMABAHÇE SARAYI ’nı gezmeye gidiyoruzDaha sonra BOĞAZ TURUNA çıkıyoruz. Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı, Emirgan, Yeniköy boyunca tarihi yalılar arasından turumuzu tamamlayıp, Haliç’in kıyısından geçerek Eyüp’e geliyor ve teleferik ile Piyer-Loti’ye çıkarak çaylarımızı Haliç’in eşsiz güzelliği karşısında içiyoruz. Ardından MİNİATURK MÜZESİ’Nİ ziyaret ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN : ADALAR - PANAROMA 1453 - AKVARYUM  - İSTANBUL

3. GÜN: Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, İstanbul‘un incileri olan Adalar Turu yapıyoruz.Kınalıada, Burgazada, Heybeliada‘yı panoramik görüp Büyükada‘da vapurumuzdan iniyoruz. Büyükada'da faytonla ada turu ve öğle yemeği için aldığımız serbest zamanın ardından, buradan ayrılıp Bostancı iskelesinde bizi bekleyen otobüsümüzle buluşuyoruz. Yarımadanın son günü ve en güzel gününe Eminönü meydandaki Yeni Camiyi gezip, tarihi Mısır Çarşısı’nın büyüleyici kokusuna gizemli bir yolculuk yapıyoruz. Alış veriş için aldığımız serbest zamanın ardından bizi bekleyen otobüsümüzle buluşuyoruz. İstanbul’un fethe açılan kapısı… Panorama 1453 Tarih Müzesini gezimizi tamamlayıp. Buradan Akvaryum’a gidiyoruz. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

4. GÜN : İSTANBUL - BURSA - ULUDAĞ - İZMİR 

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Bursa'ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle saatlerinde ulaşıp Uludağ'a çıkıyoruz. Uludağ'da kayak yapmak ve kızağa binmek için aldığımız serbest zamanın ardından akşam üzeri buluşup İzmir'e doğru yola çıkıyoruz BALIKESİR üzerinden şehrimize ulaşıyoruz. Bir dahaki KARETUR ‘da buluşmak ümit ve dileği ile ayrılıyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 3 Gece Y.P Konaklama 
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları
 • 3 Sabah kahvaltısı - 3 Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Tüm Öğlen Yemekleri - Yol güzergahında alınan yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar (Kumkapı Akşam eğlencesi gibi)
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Adalar Vapuru - Boğaz Turu - Akvaryum giriş ücretleri

*************************************************************************************************

İSTANBUL HAKKINDA KISACA BİLGİ

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık, iktisadi ve kültürel açıdan en önemli şehri. İktisadi büyüklük açıdan dünyada 34., nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa'da birinci sırada gelir. İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç'in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan İstanbul'un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin  39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.
Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, M.S. 330 - 395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395 - 1204 ile 1261 - 1453 yılları arasında Doğu Roma İmparatorluğu, 1204 - 1261 arasında Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 - 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yaptı. Ayrıca, hilafetin Osmanlı Devleti'ne geçtiği 1517'den, kaldırıldığı 1924'e kadar, İstanbul İslamiyet'in de merkezi oldu.

İSTANBUL İLİ

Türkiye'nin nüfus bakımından en yoğun şehridir ve Ticaret hayatının kalbi burada atar. Birçok şirketin yönetim merkezlerinin olduğu finans merkezi konumundadır. Tarihin her döneminde önemini korumuş ve İmparatorluklara başkentlik yapmış önemli bir kültür merkezidir.
 
İSTANBUL'DA ÖNE ÇIKAN GEZİ BÖLGELERİ
Sultanahmet, Eminönü, Fatih, Eyüp, Fener, Balat, Üsküdar, Çamlıca, İstanbul Boğazı, Adalar, Saraylar, Müzeler, İstanbul'da en önemli gezi alanlarıdır.
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 7346 - Bu site İz Bırakanlar Seyahat Acentası'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.